Eldoras Rimša
Kineziterapija
Nuo mažens medicina užėmė svarbią dalį AngiON Klinikos kineziterapeuto galvoje ir širdyje. Tai pavirto į profesiją, kurią, kaip nešlifuotą deimantą, kiekvieną dieną žingeidus specialistas bando paversti vis brangesne ir svarbesne. Tai nelengva užduotis, tačiau galimybė padėti kitiems atperka sunkų darbą.
Savo praktikoje kineziterapeutas susiduria su įvairaus amžiaus žmonių grupėmis ir stengiasi padėti jiems atgauti prarastas funkcijas, atsistatyti po traumų, ligų bei jų išvengti. Kiekvienas sutiktas pacientas kaip nauja dėlionė, sudaryta iš daug detalių. Kartais pavyksta ją sudėlioti greitai, o kartais tenka paieškoti, kurias dalis reikia sujungti kartu. Empatija, įsiklausymas ir bendradarbiavimas yra tos savybės, kurios kartu su pacientu padeda pasiekti rezultatą. Kelias į sveikatą, kaip ir visur, yra procesas.
Kineziterapeuto teikiamos paslaugos AngiON Klinikoje
- galvos ir pečių lanko srities specializuotos mankštos esant galvos svaigimui, kraujagyslių ir nervų patologijoms, kaklo ir pečių lanko skausmams;
- prarastų judėjimo funkcijų atgavimas;
- atsistatymas po traumų ir ligų.
Išsilavinimas
2019 -2021 Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Sveikatinimo ir reabilitacijos magistras, Sporto kineziterapijos specializacija.
2015 -2019 Vilniaus universitetas. Kineziterapijos bakalauras.
2009 – 2014 Krepšinis (neformaliojo ugdymo baigimo diplomas)
Všį „Sostinės krepšinio mokykla”
Profesinė patirtis
2019 – iki dabar UAB „Gemma sveikatos centras“
Ambulatorinės reabilitacijos skyrius: Pacientų ir klientų konsultavimas, pratimų ir gydymo plano sudarymas, individualių ir grupinių kineziterapijos procedūrų atlikimas.
Darbas fizioterapijos kabinete: fizioterapijos procedūrų atlikimas.
Darbas baseino zonoje: hidroterapijos užsiėmimų atlikimas, individualių ir grupinių užsiėmimų atlikimas vaikams ir suaugusiems.
2019- iki dabar – Vilnius Judesio analizės tyrimai, Biomechanikos analizė. Sportinės avalynės parinkimas, Bėgikų konsultavimas
2018-iki dabar Lektorius. Dalyvavimas Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamuose gyventojų sveikatos saugojimo ir stiprinimo, ligų prevencijos projektuose Akmenės, Mažeikių ir Anykščių rajonuose.
Kvalifikacijos kėlimas
2017 m. ENPHE (European Network of Physiotherapy in Higher Education) organizuotas trijų dienų seminaras Portugalijoje, kur su užsienio studentais ir specialistais pasidalinta šalių patirtimi ir kartu bandyta tobulinti kineziterapijos profesijos mokymo ir darbo procesą
2017 m. seminarai: „Raumenų – sausgyslių – fascijų treniravimo modernios technologijos ir treniruočių programų sudarymas” (Albertas Skurvydas, Aurimas Mačiukas); „Nutukusių asmenų gyvensenos valdymas” (Albertas Skurvydas, Simona Pajaujienė);
2018 m. seminarai: „Ką apie mitybą turi žinoti kiekvienas treneris” (Artūras Sujeta); „Dinaminė neuro-raumeninė stabilizacija” (Kęstutis Laurinskas)
2020 m. seminarai: “Atletų mitybos ir fizinių krūvių derinimo strategijos”; “Lokomociniai gyvūnų imitavimo pratimai sveikatingumo ir sporto treniruotėse”; “Y ir Z kartos. Darbas su jaunąja karta. Koučingo pagrindai sporte”; “Maistas, kaip išorinės aplinkos veiksnys, darantis poveikį sportininko organizmui: naujovės ir aktualijos” ; „Atletų judesių mokymo, krūvio planavimo ir treniravimo naujovės”; „Kaip (padėti) atsitiesti po nesėkmių (sporte)? Pusdienis teorijos, diskusijų ir praktinių patarimų”; “Dažniausios sportininkų traumos. Atpažinimas, gydymas, prevencija”; „Pain science and what you need to know”
2021 m. seminarai „Sensorimotor Rehabilitation of the Neck”; „Patellofemoral Pain”; „Physical Activity Prescription”
2022 m. seminarai: „Manual Therapy in the 21st Century”; „Assessing and Managing Radicular Pain”; „Diagnosing and Managing Plantar Heel Pain”
Konferencijos
2017 m. kovo 3 d. respublikinė konferencija „Fizikinių veiksnių panaudojimo kineziterapeuto klinikinėje praktikoje galimybės”
2017 m. rugsėjo 15 d. respublikinė konferencija, skirta paminėti pasaulinei kineziterapeutų dienai
2018 m. lapkričio 29 d. tarptautinė mokslinė praktinė konferencija „Exercise for Health and Rehabilitation”
2018 metais OSRESS (Outdoor Sports and Recreation Education Summer School) vasaros stovykla Klaipėdoje, kurioje konferencijos metu skaitytas pranešimas apie funkcinių judesių testavimą ir traumų rizikos įvertinimą rekreaciniame sporte („Necessity of the Functional Movement Screening in Recreation“). Taip pat įgytos 80 val. praktinių ir teorinių gebėjimų valandų, organizuojant ir vykdant rekreacines veiklas
2019 m. balandžio 5 d. respublikinė praktinė konferencija „Riešo ir plaštakos problemos bei jų sprendimo būdai”
2019 m. rugsėjo 10 d. mokslinė – praktinė konferencija “Nugaros skausmas: gydymo ir reabilitacijos aktualijos”
2019 m. gruodžio 12 d. praktinis – mokslinis simpoziumas, skirtas efektyviai pasirengti 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms
2020 m. vasario 27 d. praktinis – mokslinis simpoziumas “2020: nefarmakologinės geru mokslu grįstos sveikatinimo technologijos Lietuvos Žmonėms”
2020 m. gruodžio 2 d. tarptautinė mokslinė praktinė konferencija „Exercise for Health and Rehabilitation”, skaitytas pranešimą „The effect of strength training program on lower extremities functional capacity in male adolescent football players“
2020 m. gruodžio 3-5 d. Baltijos kineziterapijos kongresas “Health promotion and disability prevention” (Ryga, Latvija)
Padėkos
– Padėka už pagalbą testuojant jaunuosius „Sostinės krepšinio mokyklos” krepšininkus (20 val.)
– Dekano padėka už pozityvų požiūrį į studijas, už siekį tobulėti ir siekti kuo geresnių studijų rezultatų -Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.